Dimin Madencilik tarafından Raif Türk adına inşa edilen Raif Türk İlkokulu’nun açılışı, resmi törenle yapıldı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde 11 bin metrekarelik bir alanda inşaatına geçen yıl başlanan Raif Türk İlkokulu, 35 milyon liralık yatırım ardından 9 aylık gibi kısa bir sürede tamamlandı. 32 derslik ve 9 atölyeden oluşan; içerisinde konferans salonu, kütüphane, mescidi, spor salonu ve sosyal alanları bulunan okulun açılışında konuşan Raif Türk, “Sevgili çocuklarımıza özenle tasarladığımız tam teşekküllü bir okul sunuyoruz. Ülkemizin geleceğine göz nuru ve alın teri ile katkı yapacak evlatlarımızı daha iyi yetiştirmek için bir destek de biz sunmuş oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Geçmişte kendisinin de öğretmenlik yaptığını ifade eden Türk, “Eğitimin amacı bilgili, insanlık değerlerine duyarlı ve üretken insan yetiştirmektir. Çok şanslıyım ki okul ve eğitimin önemini çok iyi anlayan bir babanın evladıyım. 1948 yılında köyümüze okul yapılacağı haberi üzerine babam okul yerleşkesi için bağından arazi bağışlamış. Bu gururu yaşayarak büyüdüm. Bugün daha iyi imkanlarım var ve kurucusu olduğum, oğlum Aziz Erman’ın Başkanlığını yaptığı Dimin AŞ yönetimi de bana bugün birlikte yaşadığımız bu sevinci tattırdı. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum.

Hayatımda yaptığım ve çoğu dostumun başarı diye övdüğü hiç ama hiçbir şey bu okulu çocuklarımıza kazandırmak kadar engin bir coşku vermedi bana. Çünkü çocuklarımız ve ülkemizin bütün çocukları bizim çocuklarımızdır ve aynı zamanda geleceğimizdir. Tadını ilk gençliğimde Dicle İlköğretmen Okulu’nda tattığım ve bugüne kadar hiç unutmadığım öğretmenlik aşkı bana bunu böyle cesaretle yüreğim taşarak söyletiyor. Dileğim bu okulda ve bütün okullarımızda nice bilinçli, üretken ve barışçı bireylerin yetişmesidir. Elbette böyle bir nesil genç öğretmen kardeşlerimizin ve onlara destek veren eğitim yöneticilerin eseri olacaktır.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDünya’nın En Büyük Enerji Krizine Çözüm Türk Bor’u Olabilir mi?
Sonraki İçerikMAPEG’ten Uç Ürün Üretim Şartı ile İhale