Türk Finans Sektörünün Oscarları olarak anılan Bonds & Loans Türkiye 2019 Ödülleri sahiplerini buldu. NUROL Holding Grubu bünyesinde bulunan TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘Doğal Kaynaklar Finans Anlaşması’ dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve finans sektörünün Oscarları olarak nitelendirilen “2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri”, GFC Media Group’un ev sahipliğinde bu yıl beşinci kez sahiplerini buldu. İstanbul Beşiktaş Shangri-La Otel’de düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’nin önde gelen bankacıları ve şirket yöneticileri hazır bulundu.

Yurt içi ve yurt dışından 200’ü aşkın finans kuruluşu, yatırım fonu, hukuk, danışmanlık, özel sektör temsilcilerinin katıldığı ödül töreninde, NUROL Grubuna bağlı TÜMAD Madencilik, Aralık 2017’de gerçekleştirmiş olduğu 210 milyon dolar büyüklüğündeki proje finansmanı ile Yılın Doğal Kaynaklar Dalındaki en iyi Finansman ödülüne layık görüldü.

Birincilik ödülünü; Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Grubu Başkanı Kerim Kemahlı, TÜMAD Genel Müdürü Hasan Yücel, Finans Müdürü Ömür Öztürk ve yöneticileri ile finans anlaşmasına destek veren bankacılarla birlikte aldı.

 

Ödül Getiren Kritirler Gurur Vesilemizdir 

TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel ödülden çok, ödülün verilme nedeni olan kriterlere dikkat çekerek; “Sermaye piyasaları ve finans sektörünün ‘Oscarı’ olarak kabul gören Bonds & Loans tarafından Doğal Kaynaklar Finans Anlaşması dalında birincilik ödülüne layık görülmemiz elbette bizi gururlandırmıştır.  Ancak TÜMAD’ın, en iyi uygulanabilir teknolojiyi kullanarak; paydaşlarının sosyal onayına başvurarak, çevreye saygılı, sürdürülebilir madencilik anlayışı ve uluslararası düzeyde kabul gören tüm yeni trend ve kriterleri yerine getirdiği için bu ödüle layık görülmesi bizim için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Doğal Kaynaklar Dalında başarımızı taçlandıran bu ödül, başta yatırım yaptığımız Çanakkale ve Balıkesir illerimiz olmak üzere, ülke ekonomimize katma değer ve istihdam olarak geri döneceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yücel, Türk Madenciliğine olan güven ve finansman işleminin zamanlaması açısından bu ödülün ayrı bir öneme sahip olduğunu da vurguladı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürk Maden Endüstrisinin En Seçkin Firma Rehberi Çıkıyor
Sonraki İçerikİzmir ve Manisalı Maden İhracatçılarının Gurur Gecesi