Kanada Maden Arama ve Geliştirme Derneği (PDAC) tarafından her yıl düzenlenen, 2019’da 132 ülke ve 25.000’den fazla katılımcının yer aldığı, dünya madencilik sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olan PDAC 2020 Kanada’nın Toronto kentinde gerçekleştiriliyor.

Dünya madenciliğinin nabzının tutulduğu bu organizasyona ülkemizden Türkiye Madenciler Derneği adına Ali Emiroğlu, Altın Madencileri Derneği adına Hasan Yücel, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı adına İbrahim Halil Kırşan ve diğer STK temsilcilerinin yanında bazı özel sektör firmaları da stantlı katılım gösterdi.

Ayrıca ülkemiz temsilcileri Türkiye Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Özellikle maden arama ve kaynak/rezerv geliştirme, maden yatırımları alanlarında trendlerin belirleneceği PDAC 2020, 4 Mart tarihinde kadar devam edecek.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMarble Fuarı’nın Kaderi 15 Mart’ta Belli Olacak
Sonraki İçerikUMREK 32 Yeni İsme Yetkin Kişi Sertifikalarını Teslim Etti