UYAK2023, “5. Uluslararası Yeraltı Kazıları Sempozyumu ve Sergisi” TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı birlikteliği ile 9-10-11 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

UYAK2023’ün teması, “Geleceğin Şehirleri, Şehir Tünelciliği ve Yeraltı Kazıları” olarak belirlendi.

Sempozyum logosu, İstanbul’un simge yapılarından olan Galata Kulesi ve kulenin altından geçen, 1875 yılında yapılan dünyanın ikinci metrosu “Tünel” ile tünel açma makinası TBM’in bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

Dünya tünelcilik sektörünün en önemli kuruluşu ITA AITES Uluslararası Tünelcilik Birliği, Yönetim Kurulu Üyeleri ile UYAK2023 Sempozyumu & Sergisi’ne katılmak için İstanbul’a gelirken Sempozyuma 14 farklı ülkeden, 70 farklı projeden/işletmeden bildiri gönderildi.

Etkinlikle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEti Maden’den “Bal Gibi Madencilik” Projesi
Sonraki İçerikMaden İşletmelerine Yenilenebilir Enerji Desteği