Elbistan ilçesindeki Kışlaköy Kömür sahasında toprak kayması yaşandı. Yaşanan toprak kayması sonucu bir madenci yaşamını kaybetti.

Afşin-Elbistan A ve B Termik Santrallerinin kömür ihtiyacının karşılandığı Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür Sahası’nda özel bir işletmeye ait bölümde dekapaj işlemi sırasında göçük meydana geldi. İşletmede formen olarak görev yapan Mustafa Arslan toprak altında kaldı.

Madencilerin yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılarak Elbistan Devlet Hastanesine kaldırılılan Arslan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen AFAD ve Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerinin yaptığı aramalar sonucu, toprak altında başka bir işçinin bulunmadığı belirlendi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBOREN’den Uygulama Projesi ve Burs Duyurusu…
Sonraki İçerikTaşyapı Özbekistan’da Altın Arayacak