BOREN tarafından düzenlenen “Borlu Fiber, Fiberglass ve/veya Kompozit Uygulamaları” proje çağrısı, kurum tarafından duyuruldu.

Proje Çağrısı kapsamında Borlu Fiber, Fiberglass ve/veya Kompozit Uygulamaları alanlarında, yüksek ticarileşme ve ekonomik katkı potansiyeline sahip, sonuçları itibariyle bor kullanımını yaygınlaştıracak ve/veya bora dayalı rekabet avantajı sağlayacak ürün ve teknoloji (yöntem/süreç) geliştirilmesine yönelik proje başvuruları alınacaktır. Son Başvuru Tarihi 31 Ocak 2019’dur.

Kabul edilen projelerin onaylanan bütçesinin tamamı BOREN tarafından desteklenecektir. BOREN bütçe olanakları çerçevesinde, belirli sayıda nitelikli proje desteklenecektir. Desteklenmesine karar verilen Projeler, BOREN ile işbirliği şeklinde yürütülecektir.

Ayrıca BOREN BOR Bursu Programı kapsamında, farklı disiplinlerde yer alan ve disiplinler arası çalışmayı gerektiren bor alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının gelişimini desteklemek ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacıların bor ile ilgili konularda çalışmalarını özendirmek amacıyla düzenlenen BOREN Bor Bursu Konulu Çağrısı (2018-BK1) da kurum tarafından duyuruldu.

Çağrı kapsamında, öncelikli konularda yurt içinde akademik tez/bilimsel araştırma çalışması yürüten yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara Bor Bursu verilecektir. Bu kapsamda; lisansüstü öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacılar Bor Bursundan yararlanmak üzere; akademik tez/bilimsel araştırma çalışmalarını yalnızca bursiyer taleplerini içerecek şekilde, aynı zamanda proje başvurusu olarak kuruma sunabilecektir. BOREN, Bor Konulu Burs son başvuru tarihi 26 Nisan 2019’dur.

BOREN Bor Bursu Konulu Çağrısı için tıklayınız.

Borlu Fiber, Fiberglass ve/veya Kompozit Uygulamaları Proje Çağrısı için tıklayınız.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikOYAK Çimento’dan Önemli Hamleler
Sonraki İçerikElbistan’daki Kışlaköy Kömür Sahasında Toprak Kayması Meydana Geldi