Erzincan – İliç Madeni’nde toprak kayması meydana geldi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu olayla ilgili şu bilgileri aktardı: “Şu anda o bölgede olan arkadaşların tespiti yapıldı. Net bilgi vermek için beklemek lazım. Kamuoyunu kısa bir süre sonra bilgilendireceğim. 25 dakika içerisinde Erzincan’dan varmış olduk. Şu anda o bölgeye vardık. Bu işlemde toprak dışarı çıkarılıp istifleniyor. O sırada bir toprak kayması gerçekleşiyor. Bütün arkadaşlarımız bunun nedeni üzerinde çalışıyorlar.”

TC Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise X Hesabından yaptığı açıklamada 9 madenciye ulaşılamadığı bilgisini paylaştı.

Video Kaynak: Bağımsız Madenİş Sendikası

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHekimhan Madencilik Kalsinasyon Tesisi Yatırımı İçin Finlandiya’dan Kredi Garantisi Sağladı
Sonraki İçerikAnagold Madencilik’ten Heyelan ile İlgili Açıklama Yapıldı