Esan, okullarda çocuklarla buluşarak gelecek nesiller için daha güvenilir bir yaşam kültürü yaratılması için çalışıyor. Milas’ta hayata geçen proje, çocukların güvenli yaşam kültürüne ilişkin farkındalık kazanması ve bilinçlenmesini hedefleyerek geleceğe güvenli bir adım atıyor.

Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile geliştirilen “Güvenli Okul, Güvende Gelecek” projesi, Milas bölgesinde 50 okulu kapsayan ve iki aşama olarak tasarlanan bir proje olarak hayata geçti. Proje, okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik güvenlik kamerası uygulamaları ve çocukların güvenli ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yönelik bir eğitim modülü içeriyor.

Esan’ın yaklaşık 40 senedir faaliyet gösterdiği Milas bölgesinde, Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğü iş birliğiyle bu projede, 50 okula güvenlik kamerasının ulaşmasını sağladı ve çocukların dış kaynaklı güvenlik risklerine karşı korunmasını amaçladı. Bu okulların tamamında Esan tarafından hazırlanan güvenli ve sağlıklı bir yaşam için temel konularda eğitimler verilirken, yaşam ipuçlarını içeren “Güvenli Bilgiler Rehberi” kitapçığı çocuklarla paylaşıldı. Çocuklara evde, okulda ve yaşamda güvenli ve sağlıklı yaşamanın bilgileri verirken, sürdürülebilir bir geleceğin güvenlik kadar önemli parçalarından olan çevre, dünya ve hijyenle ilgili de bilgiler paylaşıldı.

Milas’ta başlatılan projenin eğitimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda Esan’ın faaliyet gösterdiği diğer bölge okullarında da uygulanarak, 4250 çocuğa ulaştı. Her yıl daha fazla çocuğa ulaşmak ve güvenli yaşam kültürünü yaygınlaştırılmak için çalışmalarına devam eden Esan, çalışanlarının hem iş yerinde hem de özel yaşamlarında daha güvenli davranışlar sergilemesi için bir kültür dönüşümü de başlatarak yoğun eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştiriyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDikkat: Maden Ruhsatı Haczedilebilir…
Sonraki İçerikİTÜ Madencilik Eğitim Galerisi Yapılan Törenle Hizmete Açıldı