Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Balıkesir Bigadiç bor tuzu sahasında gerçekleştirilmek üzere 92 lokasyonda 30.000 metre sondajlı maden jeolojisi etüdü yapılacağını duyurdu.

Açık ihale usulü ile yapılacak hizmet alımının süresi 270 gün olarak belirtilirken ihale 17 Haziran 2020 tarihinde saat 11:00’de Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

Yapılacak işler kapsamında; karotlardan (cevher zonundan) yaklaşık 10.000 adet kimyasal analiz amaçlı numune alımı, karotlardan kayaç ve numune tanımlamalarının yapılabilmesi için Eti Maden’in talebi doğrultusunda gerektiği kadar minerolojik-petrografik ve XRD analizlerine yönelik numune alımı, sondajların takibi, karot determinasyonu, cevherli zonların ayırtlanması ve yorumlanması, 1/200 ölçekli detaylı kuyu loglarının hazırlanması, karotların fotoğraflanması, çalışmalarının sonunda nihai faaliyet raporunun hazırlanması da yer alıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAcacia, Kastamonu’da 100.000. Ton Bakır Konsantresini Üretti
Sonraki İçerikSTK Başkanları Covid-19’un Sektöre Etkilerini ve Süreci Değerlendirdi