Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde Acacia Maden İşletmeleri AŞ tarafından işletilen Gökırmak Bakır Madeni’nde 29 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 100.000. ton bakır konsantresinin üretildiği öğrenildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ‘’Acacia Maden İşletmeleri olarak üretime başladığımız 2019 yılından 29 Mayıs 2020 tarihine kadar 100.000 ton bakır konsantresini üretip ihraç ederek, ülkemiz ekonomisine ve ihracat kapasitesine katkı yapmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza, şükranlarımızı sunarız.” denildi.

Şirket uzun yıllar süren arama, geliştirme ve inşaat çalışmalarının ardından projedeki ilk konsantreyi 4 Mart 2019 günü üretmişti. 120.000 ton kapasiteli tesisin yaklaşık 15 ayda yüksek kapasiteyle çalıştığı görülüyor. Üretilen konsantrenin ise yüzde 22 tenörlü olduğu biliniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürkiye Taşkömürü Kurumunda Üretim Yeniden Başladı
Sonraki İçerikEti Maden İşletmeleri 30 Bin Metrelik Yeni Sondaj Hizmeti Alım İhalesi Açıyor