European Mining Convention (EMC – 2019), sürdürülebilirliğe inovasyon ve tecrübe çerçevesinde bakmak adına Avrupa madencilik endüstrisini tüm dünya ile buluşturmayı amaçlamaktadır. 3 – 4 Aralık 2019 tarihlerinde İrlanda’da bulunan Dublin Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik, deneyimlerini paylaşmak ve uluslararası düzeyde sayısız iş fırsatını keşfetmek isteyen aralarında maden endüstrisi ile ilgili bakanlık temsilcileri, uluslararası maden üreticileri, maden arama şirket ve yetkilileri, madencilik ile ilgili sivil toplum kuruluşları, endüstriyel hizmet ve teknoloji sağlayan şirketler, kanaat önderleri, yatırımcılar, danışmanlık kuruluşları ve akademisyenlerinde yer aldığı bir çok sektör profesyonelini bir araya getirecek.

Etkinlik, madencilik endüstrisinde sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için küresel işbirliğine ve bilgi alışverişine duyulan ihtiyacı vurgulamak adına sürdürülebilirlik, inovasyon ve deneyim  olmak üzere üç ana konuya odaklanacak. EMC 2019, madencilik endüstrisine daha iyi bir gelecek sağlamak ve sürdürülebilirlik kavramını yeniden şekillendirmek hedefi ile madencilik sektörünün liderlerini bir araya getirerek işbirliğine elverişli bir ortam oluşturmak ve bu vesileyle Avrupa’nın deneyim ve teknik bilgi birikimini paylaşmayı amaçlamaktadır. Avrupa madencilik sektörünün hızla gelişmesine paralel olarak etkinlik katılımcılara Avrupa’nın hızla gelişen madencilik endüstrisinde yeni fırsatlar sunacaktır.

İki gün sürecek olan etkinlik, sektör profesyonellerine iş bağlantılarını geliştirmek için ideal bir platform sunmanın yanı sıra düzenlenecek olan konferanslar ile madencilik sektöründe gerçekleştirilecek yasa ve yönetmelik düzenlemelerine ışık tutacak, maden araştırmalarındaki son trendlere inceleyecek ve etkinlik kapsamında kurulacak sergi alanı ile katılımcılara madenciliğin önde gelenlerinden bilgi alma, potansiyel ortaklara maliyetsiz bir şekilde ulaşma ve birebir görüşmelerle etkileşime girme gibi eşsiz fırsatlar sunacak.

Bu konferans kapsamında gerçekleştirilecek işlenecek konular şu şekilde olacak:

Bir Maden Yatırım Hedefi Olarak Avrupa:  Maden politikaları ve işleyiş.
Madencilik Sektörü İçin Sürdürülebilirlik Girişimleri: Sürdürülebilir ve kapsamlı bir gelişim için ortak değer paradigmasının yeniden değerlendirilmesi.
Güncel Teknolojik Trendler: Madencilik işlemlerinde AI, IOT, otomasyon, robotik, maden işletmelerinde 3B görüntüleme.
Uzay Madenciliği: Gerçekçi olasılıklar.
Madencilik İşlemlerinde Reform: Verimlilikten etkinliğe geçiş.

Etkinliğe ücretsiz ziyaretçi kaydı yaptırmak veya daha fazla bilgiye ulaşmak için European Mining Convention 2019 sitesini ziyaret edebilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEskişehir’e 1000 Kişilik İstihdam ile NTE Yatırımı Yapılacak
Sonraki İçerikMadencilikte Atık Yönetim Uygulamaları Semineri