Kastamonu ilinin Hanönü ilçesinde faaliyetini sürdüren Acacia Maden İşletmeleri, Gökırmak Bakır Projesi’nde ilk konsantre bakır dökümünü 4 Mart 2019 günü saat 09:02 de başarılı şekilde gerçekleştirdiğini açıkladı.

Şirket, işletmede açık ocak faaliyetlerine bir süredir devam ederken cevherle ilk teması 2018 ilk çeyreğinde sağlayıp cevherin flotasyon tesisine nakliyesine devam ediyordu.

İlk konsantrenin dökümünden birkaç gün önce (22 Şubat tarihinde) yine Şirket tarafından verilen bilgiye göre üretimin en önemli adımlardan birisi olan 4400 KW motor gücüne sahip bilyalı değirmen devreye alınırken o günden bu yana tesisteki deneme ve devreye alma çalışmaları Mart ayı başına kadar devam etti.

İşletme, Hanönü ilçesinde tespit edilen bakır yatağını işletmek üzere 2007 yılında kurulurken 2011 yılında İlbak Holding ve 2016 yılında Akfen Holding’in katılımıyla faaliyetlerine devam ediyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikXylem, Akıllı Su Çözümleri
Sonraki İçerikEti Krom’un Tesisleri Dünya Çapındaki Üniversitelerden İlgi Görüyor