Covit-19 küresel salgınıyla mücadele kapsamında, İstanbul’un her iki yakasında 1000’er yataklı iki pandemi hastanesinin inşasına başlanırken İstanbul’da faaliyet gösteren agrega üreticileri burada ihtiyaç duyulacak agregayı sağlamaya hazır olduklarını açıkladı. Her iki inşaatın yapımı için ihtiyaç duyulacak agrega miktarı ise toplam yaklaşık 100 bin ton olacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Agrega Üreticileri Birliği (AGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç, “Hastanelerin hedeflenen süre içinde tamamlanabilmesi ve hammadde tedariğinde sorun yaşanmaması adına, İstanbul Avrupa yakasında Cebeci, Cendere ve Arnavutköy bölgelerinde, Anadolu yakasında ise Ömerli ve Şile bölgelerinde bulunan AGÜB üyesi agrega üreticilerimiz, tüm ekip ve ekipmanları ile birlikte çevresel hassasiyetleri göz önünde bulundurarak, üretimlerine ve bu süreçte devletimizin yanında olmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMAPEG Daire Başkanlıklarının İşleyiş ve Yapısında Değişiklikler Yapıldı
Sonraki İçerikYılın İlk Üç Ayında Maden İhracatı Yüzde 3,1 Azaldı