Doç. Dr. Eren Kömürlü tarafından yazılan “Jeomekanik Teknik İngilizcesi: Terimler, Çeviri ve Soru Örnekleri” kitabı dijital olarak yayınlandı.

Madencilik Türkiye dergisinin destekleriyle yayına alınan kitap, jeomekanik alanında çalışan teknik personel ve öğrenciler için mesleki İngilizce bilgisinin gelişmesine faydalı bir kaynak olması amacıyla hazırlandı.

Kitapta 30 farklı konu altında toplam 600 üzerinde terim karşılıkları ve bu terimlerin kullanıldığı örnek çeviriler yer alırken bu kaynakta boşluk doldurma, paragraf, kelime eşleştirme, doğru-yanlış ve anlam bütünlüğünü bozan cümle soruları da mevcut.

Çeviri ve soruların incelenmesinin okuyucuların mesleki İngilizce bilgilerine katkı sağlayacağı düşünülürken meslekteki gelişmelerin takip edilmesi ve meslekte başarılar elde etmek amacıyla teknik personel ve adayları için mesleki İngilizce bilgisi büyük öneme sahip.

Jeomekanik Teknik İngilizcesi: Terimler, Çeviri ve Soru Örnekleri kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAmasra Maden Kazası İçin Meclis Araştırma Komisyonunun Görev Süresi Uzatıldı
Sonraki İçerikTOMRA’nın Lazer Ayıklama Makinesi, Mikroman’ın Kuvars Madencilik Operasyonu İçin Yeni Pazarlar Açıyor