Malatya ilinin Hekimhan ilçesinde bulunan 47733 ruhsat numaralı Karakuz Demir Madeni Sahası “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek. Basın İlan Kurumu’ndan verilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile gerçekleştirilecek. 

İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma sonucunda tamamlacak. İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. İhale için son teklif verme tarihi 9 Eylül 2021 olarak açıklandı.

Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikErdal Can Alkoçlar: “Tokenizasyon, Madenciliğin Geleceğidir.”
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 96. Sayısı Çıktı