Barkom Grup olarak, yıllar içinde edindiğimiz endüstri tecrübemiz ve müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda deneyimli mühendis ekibimizle gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda kendi markamız olan BULLDRILL ® ismi ile sondaj makineleri üretmeye başladık. Bu sayede en son teknolojiyi ve kaliteli üretimi hedefledik; pazarın ihtiyaçlarını takip ettik ve yeni ürün tasarımını ön planda tuttuk.

Lider bir tedarikçi olarak, tüm dünyada uygulanan karotlu delme tekniklerinde önemli bir deneyim kazandık. Bu nedenle, çalışma ortamına uygun doğru karotlu sondaj makinalarını seçmenin öneminin farkındayız. Tasarım ve uygulama uzmanlarından oluşan ekibimiz, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için sondaj uygulamaları ile ilgili süreci optimize etmeye yardımcı olacak sondaj makineleri ve diğer yardımcı makinelerin üretimine odaklanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Odaklanılan inovasyon stratejisi kapsamında, daha önce yapılmamış tasarımlarla yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Gelişen teknolojiyi yakalamak, üretim verimliliğini artırmak için araştırmalar yapıyoruz. Bu projelerde en derin metreyi yapabilecek son örneğimiz ise BULLDRILL BD2000S karotlu yer üstü sondaj makinemizdir.

BULLDRILL BD2000S’in güvenlik ve performans değerleri, Barkom Grup Ar-Ge merkezinde uygulanan mekanik testlerle kanıtlanmıştır ve bu test sonuçlarına göre şimdiye kadar Barkom’un ürettiği en donanımlı sondaj makinesidir. Büyük çaplı karot numuneleri alınırken yüke duyarlı tandem pompalar, değişken deplasmanlı hidrolik motor, 9000 Nm’den fazla tork üretebilen güçlü şanzıman ve özel dişli grubu dizisi, döner ünitenin çalışmasıyla hızlı penetrasyon oranı sağlamıştır. Bu donanımın uyumlu çalışmasıyla, BD2000S yer üstü sondaj makinesi, üretkenlik ve verimlilik arasında mükemmel bir denge sağlar. Son derece güçlü ve dayanıklı olan BD2000S sondaj makinesi, dünyanın herhangi bir yerindeki zorlu çevre koşullarının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

BULLDRILL BD2000S, NQ takım ile 2000 metre delme kapasitesine sahiptir. Güçlü delme işlemi için gerekli tork ve devir aralıklarını sağlayan 4 vitesli tahrik ünitesi (dişli kutusu) ile donatılmıştır. Paletli sürüş opsiyonu ile sunulduğundan, sondaj sahasına kolayca aktarılabilir. Tüm delme fonksiyonları, verimli delmek için gerekli olan delme parametrelerini barındıran ergonomik ve kullanıcı dostu bir kontrol paneli ile gerçekleştirilir.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 94. sayı 28. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.