Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler Derneği (YTKDER), Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) gönderdiği dilekçe ile 2020 yılı işletme faaliyetleri raporlarının sisteme yüklenme tarihinin uzatılmasını talep etti.

Dernek üyesi 55 YTK firmasından alınan bilgiler ışığında MAPEG’e gönderilen dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Derneğimiz üyesi 55 YTK firmasından (yaklaşık 11.000 ruhsata hizmet verilmektedir) alınan bilgiler doğrultusunda; ülkemizin içinde bulunduğu pandemik durum, olumsuz hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi, 13.04.2021 tarihinde Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan kısıtlamalar (Kısmi Kapanma) , YTK personellerimizin Covid-19 olması ve buna bağlı olarak diğer çalışanların  karantinaya alınması, e- maden sisteminde yaşanan aksaklıklar (özellikle son iki gündür erişim neredeyse olmaması) 2020 yılı İşletme Faaliyet Raporlarının Nisan sonuna kadar yetiştirilmesinde tehlike arz etmektedir.

Bu nedenledir ki 2020 yılı İşletme Faaliyet Raporlarının sisteme yükleme/sunum tarihinin 15.06.2021 tarihine kadar uzatılması konusunda gereğini müsaadelerinize arz ederiz.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKarotlu Yer Üstü Sondaj Makinası: BULLDRILL® BD2000S
Sonraki İçerikTürkiye’nin Cevherden Bakır Elde Eden Tek Fabrikası Ekonomiye Can Suyu Oluyor