Koza Altın İşletmeleri tarafından işletilen Kaymaz Altın Madeni bünyesindeki 3. MADT (Maden Atığı Depolama Tesisi) ve Kızılağıl Sahası Kapasite Artışı ÇED süreci olumlu sonuçlandı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yatırım faaliyetleri başlayacak.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“11.04.2022 tarihinde, Kaymaz Altın Madeni 3.MADT (Maden Atığı Depolama Tesisi) ve Kızılağıl Sahası Kapasite Artışı Projesine ilişkin olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sunulan ÇED Başvuru Dosyası onaylanarak, projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı açıklanmıştı.

Mer’i mevzuata göre yürütülen Eskişehir Kaymaz Altın Madeni 3.Maden atığı depolama tesisi ve Kızılağıl açık ocak sahası kapasite artışı ÇED sürecinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ÇED olumlu kararı verilmiş olup, yatırım faaliyetlerine başlanılacaktır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKritik Hammaddeler Avrupa’da Madenciliğin Rönesansını Başlattı
Sonraki İçerikBakan Bayraktar, Kayseri ile İlgili Soru Önergesini Yanıtladı
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi