Kaliteli sağlam makinalar yapmayı ve dürüst çalışmayı kendisine ilke edinmiş olan Kensan Makina, toplam kalite anlayışına sadık kalarak ve konusunda sürekli araştırma, geliştirme, kalite standartlarına uyarak sektöründeki seçkin bir isme sahip olma yolunda hızla ilerliyor. Firma, bütün faaliyetlerini profesyonelce yapıp; hizmet esnasında ve sonrasında müşterilerini zor durumda bırakmayacak şekilde tüm enerjisi ile çalışmalarına devam ediyor.

Kensan Makina, kaliteden ödün vermeden, teknolojinin sağlamış olduğu bütün imkanları kullanarak, güvenliği hiçbir zaman elden bırakmamak şartıyla kaliteli ve uzman personeliyle maden makinaları pazarında üst sıralarda yer alıyor. Kensan Makine kurucusu Kenan Döker firmasının sektördeki amacını belirtirken, “Türkiye ve dünyada hiçbir olumsuzluğun düşünülmediği, müşteri ilişkilerinin en üst düzeyde tutulduğu, Ar-Ge  çalışmalarının sürekli devam ettiği, gelişime açık, teknolojiyi yakından takip eden, çalışan personeline her türlü maddi ve manevi desteği veren, onların değerini bilen, mühendislik hizmetlerinin üst düzeyde tutulduğu bir firma akla getirerek, firmanın hak ettiği noktaya ulaşmasını sağlamak olduğu” ifadeleri kullanıyor.

Geniş ürün grubuyla kırma eleme tesislerinin ihtiyacı olan makinelerin imalatını gerçekleştiren Kensan Makina, üretimini sağladığı komple tesisleri şu şekilde sıralıyor:

 • 90’lık sabit kırma eleme tesisi
 • 90’lık seyyar kırma eleme tesisi
 • 110’luk sabit kırma eleme tesisi
 • 110’luk seyyar kırma eleme tesisi
 • 130’luk sabit kırma eleme tesisi
 • 130’luk seyyar kırma eleme tesisi
 • Mekanik stabilizasyon tesisi
 • Seyyar yıkama eleme tesisi
 • Sabit yıkama eleme tesisi
 • Sabit eleme stoklama tesisi
 • Mıcır yıkama
 • Seyyar primer kırıcılar

Kensan Makina, gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarla da sektörde adından söz ettiriyor. Firma, geniş ürün yelpazesi yanında yakın zamanda KC serisi bronz yataklı konik kırıcıları da ürünlerinin arasına koymayı başardı.

Uzun yıllardır yurt dışındaki maden ocaklarının vazgeçilmezi ve tek tercihi olan konik kırıcılar yüksek ilk yatırım maliyetinden dolayı ülkemizde fazla yaygınlaşmamıştı. Ülkemizde konik kırıcıların yerini ilk yatırım maliyeti daha düşük fakat işletme, bakım ve döküm maliyetleri daha yüksek olan darbeli kırıcıların tercih edildiğini bilinirken Kensan Makine, sektördeki bu eksikliğe bir çözüm olabilmek adına çalışmalara başlayıp üç yıl süren proje ve imalatın ardından iki yıl süren sahadaki test ve denemelerin sonrasında piyasaya sürülebilir bir ürün ortaya çıkardı.

Avrupa’da ve dünyada bu avantajlarından dolayı uzun yıllardır tercih sebebi olan konik kırıcıların son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılmış, konik kırıcı üreten yerli firmalar sayesinde de bu makineler daha uygun fiyatlarla alınabilir ve tercih edilebilir duruma gelmişti.

Kensan Makine’nin ürünleriyle ilgili en önemli hedefi; ilerleyen yıllarda oluşacak ihtiyaç ve talep doğrultusunda ürün çeşitlerini arttırmak, madencilik sektöründe alanında ilk akla gelen firma olmak. 

kensan.com.tr

Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 72. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikMaden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü IV. Grup Maden Sahalarının da Yer Aldığı 616 Ruhsatı İhale ile Aramaya Açıyor