Koza Altın

Koza Altın, Çanakkale sınırları içerisinde bulunana Karapınar projesinde fizibilite çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; yurtdışındaki bağımsız kuruluşların incelemesi ve onay süreci tamamlandıktan sonra JORC koduna göre 180.000 ons (5,6 ton) altın ve 175.000 ons (5,4 ton) gümüş rezervinin, Koza Altın İşletmeleri toplam rezerv miktarına eklenmesinin öngörüldüğü bilgisi yer aldı.

Şirket sahada rezerv çalışmalarını arttırmak için sondaj faaliyetlerinin devam etmekte olduğunu belirtirken üretim faaliyetlerinin ise 2021 yılının 2. çeyreğinde başlamasının öngörüldüğünü belirtti.

Şirketin 2020 yılının ocak ayında paylaştığı bilgilere göre sahadaki kaynak miktarı iki farlı zon için toplam 1,16 g/t altın tenörlü 9,6 milyon ton mineralize kayaç olarak paylaşılmıştı. Sahadaki hesaplanan altın içeriği ise yaklaşık olarak 358 bin ons olarak aktarılmıştı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.