Koza Altın İşletmeleri, 2015 Temmuz ayında üretime ara verdiği Mastra Altın Madeni’nde, hazırlık faaliyetlerine 2017 yılı mayıs ayı sonunda başlanmasının ardından, tesiste gerekli tüm yenileme işlemlerini tamamlayarak, 2018 Mart ayı itibariyle üretilen cevherlerden tesis üretimine başlandığını duyurdu.

Şirket, Kasım 2016 tarihinde Mastra Altın Madenine ilişkin olarak, alınması beklenen izinler doğrultusunda 2017 yılı içerisinde üretim faaliyetlerinin başlayabileceğini ve Mayıs 2017 tarihinde de, alınan izinler doğrultusunda Mastra Altın Madeni’nde maden üretim faaliyetlerine başlanacağını kamuoyuna duyurmuştu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikŞevket Acar, Arthur F. Taggart Ödülüne Layık Görüldü
Sonraki İçerikKanadalı Centerra Gold, Türkiye’de Yatırım Yapma Kararı Aldı