Şevket Acar, SME (Society for Mining Metallurgy & Exploration) düzenlediği konferans kapsamında Arthur F. Taggard ödülünün sahibi oldu.

SME (Society for Mining Metallurgy & Exploration) tarafından geleneksel olarak düzenlenen konferans ve fuar kapsamında Maden ve Metalurji Prosesleri Bölümünün gerçekleştirdiği özel oturumda Antoine M. Gaudin, Robert H. Richards ve Milton E. Wadsworth ödülleri sahiplerine dağıtıldı. Şevket Acar, altın cevheri işleme prosesleri üzerine yayınladığı makalesi ile Arthur F. Taggart ödülüne layık görüldü.

Şevket Acar

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünden mezun olan Acar, yüksek lisansını ise aynı üniversitede Cevher Hazırlama Konusunda gerçekleştirdi. Doktorasını Columbia Üniversitesi Henry Krumb Maden Okulu’nda Yüzey kimyası ve kimyasal metalürji konuları üzerine gerçekleştirdi. 1985 yılından emekli olduğu tarih olan 2015 yılına kadar Newmont Mining’te görev alan Acar aynı zamanda Columbia Üniversitesi Maden Okulu’nda eğitim verdi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBor’da Tarihi Rekor Kırıldı
Sonraki İçerikKoza Altın, Mastra’da Tesis Üretimine Yeniden Başladı