Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) görevine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı görevini yürüten Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan atandı.

MİGEM Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan’ın özgeçmişi:

1969 yılında Ankara’nın Çamlıdere ilçesi Dağkuzören Mahallesinde doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğinden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını tamamlayarak Doktor ünvanını aldı. İş hayatına 1991 yılında TKİ Genel Müdürlüğü Orta Anadolu Linyitlerinde mühendis olarak başladı. 2000 yılında ETKB Enerji İşleri ve Genel Müdürlüğüne atandı.2007 yılında ETKB Enerji İşleri ve Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü oldu.

2012 yılında itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı görevini yürüten Erdoğan, 4 Ekim 2018 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğüne atandı. Hasan Hüseyin Erdoğan ayrıca 26 Ocak 2018 tarihinden itibaren Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev alıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikXylem’in Hızı Ayarlanabilir Yeni Atık Su Mikseri Üst Düzey Karıştırma Verimliliği Sunuyor
Sonraki İçerikYeni Arama Ruhsat İhaleleri Kasım Ayında Başlıyor…