Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) görevine Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Bıçkıcı atandı.

MAPEG Genel Müdürü Mehmet Bıçkıcı’nın özgeçmişi:

1973 yılında Balıkesir’in Akçaova köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Balıkesir’de tamamladı. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İİBF-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri ve 2008 yılında İngiltere Essex Üniversitesi’nde Avrupa Birliği alanlarında yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. İş hayatına, 1996 yılında Türkiye Vakıflar Bankası’nda Kambiyo Uzman Yardımcısı olarak başladı.

Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’nde 1997-2001 yılları arasında Başbakanlık Uzman Yardımcısı ve 2001-2008 yılları arasında Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı. 2008-2014 yılları arasında Başbakanlık Düzenleyici Reform Grubu’nda Başkan Yardımcılığı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’nde Kanun Tasarıları Grup Başkanlığı, Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürü olarak atanan Sayın Bıçkıcı, 07.01.2019 tarihinde MAPEG Genel Müdürü olarak görevlendirildi. Mehmet Bıçkıcı, evli ve 3 çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAnadolu Flygt, Xylem Markaları ile Portföyünü Genişletiyor
Sonraki İçerik‘BARKOM AR-GE’ Sondaj ve Madencilik Sektöründe Büyük Görev Üstlendi