Madenciler Dayanışma Derneği’nin (MDD) olağan Genel Kurulu, 21 Aralık 2019 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirildi. Derneğin yeni yönetim kurulu hem kamudaki farklı kurumlardan hem de özel sektör temsilcilerinden oluştu.

MDD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Topaloğlu olurken Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Aydın, Yönetim Kurulu Sayman Üye Murat Dikmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sağır ve Metin Aktan.

MDD’nin amaçları ise şu şekilde açıklandı: “Madencilik sektöründe çalışan tüm mühendis, yerbilimci, yönetici ve girişimcileri bir araya getirmek. Madencilik sektörünün etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destekler vermek. Madencilik sektöründe insan kaynağının yetkinliğini artırmak. Madencilik faaliyetleri ile ilgili tüm bilimsel disiplinlere ait yenilikleri üyelerine aktarmak. Madencilik sektörüne dair sorunları belirlemek, öneriler geliştirmek, ilgili kurum ve kuruluşlarla ilişkiye geçerek bu sorunların çözüme kavuşması yolunda çalışmalar yapmak. Madencilik faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası akreditasyona uygun yürütülmesini sağlamak veya akredite eden bir kurum haline gelebilmek. Dernek üyelerinin madencilik konusunda faaliyette bulunan kamu kurum ve kuruluşları nezdindeki başvuru ve taleplerine destek olmak, yardımda bulunmak, dernek üyelerini ilgilendiren konularda, dernek amaçlarına uygun girişimlerde bulunmak, üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak üzere, madencilik sektörü ve ilgili konularda davalı ve davacı sıfatı ile T.C. Mahkemelerinde taraf olmak, davalara katılmak, davalı ve davacı durumundaki üyelerine yardımcı olmak, hukuksal destek sağlamak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikArdef Yoluna Büyüyerek Devam Ediyor
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 84. Sayısı Çıktı