ARDEF ve RPM Global iş birliği çerçevesinde kurulan RPM Global Türkiye, Türkiye’de yer alan çeşitli maden projelerinin, uluslararası standartlara uygun olarak incelenmesi, denetlenmesi ve geliştirilmesi gibi konularda destek olacak ve aynı zamanda aktif görev alacak Jeremy Clark’ı Ankara Merkez ofisinde görevlendirdi.

Clark; farklı kıtalarda yer alan, özellikle Çin, Orta Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’daki büyük madencilik merkezlerinde bulunan maden sahalarından elde ettiği bilgi birikimi ile yenilikçi madencilik stilleri konusunda çalışmalar yürütüyor. Metalik maden yatakları başta olmak üzere çeşitli maden yatağı türlerinde tecrübe sahibi olan Clark, 2007’den bugüne RPM Global ile yaptığı çalışmalarda Perth, Brisbane, Denver, Pekin ve Hong Kong gibi küresel ofislerinin çoğunda görev alırken son zamanlarda JORC Kodu (veya eşdeğer uluslararası standartlar) altında tamamlanan bir dizi halka arz, önemli hisse değişim işlemleri ve önemli madencilik çalışmaları için proje yöneticisi, ana proje inceleme uzmanı ve/veya Yetkin Kişi rollerini üstlendi.

Çok çeşitli emtia ve mevduat türlerinde ilgili deneyime sahip olan Jeremy Clark, 43-101 raporlaması için Kalifiye Kişi (“QP”) ve JORC raporlaması için Yetkin Kişi (“CP”) gereksinimlerini karşılamaktadır. Afrika, Çin ve Kuzey Amerika’da hem küçük hem de büyük ölçekli maden projelerinde, başta altın olmak üzere metalik maden yatakları ve işleme yöntemleri, ürün türleri üzerindeki etkileri ve proje ekonomisi üzerinde çalışmaktadır.

Bu görevlendirme ile Clark’ın ülkemiz madenciliğine tecrübeleri ile katkıda bulunması ve aynı zamanda mühendislik, teknik donanım ve yenilikçi madencilik anlayışı ile bilgi ve birikimlerini her yaştan insana aktarması hedeflenmektedir.

ARDEF ülkemizin madencilik gelişimine her türlü katkıda bulunmayı hedefleyen anlayışı ile yoluna duraksamadan devam edeceğini bildirdi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSTK Başkanları İYİ Parti ile Hazine ve Maliye Bakanlığını Ziyaret Etti
Sonraki İçerikMadenciler Dayanışma Derneği Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi