İzmir’de dün yaşanan 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’nin dört bir yanından ekipler bölgeye akın ederken, bir süredir Manisa Soma’da tazminatları için eylemde olan madenciler arasındaki tahlisiye ekibi de harekete geçti. Bağımsız Maden İş Sendikası Örgütlenme Sorumlusu Başaran Aksu, 10 kişilik tahlisiye ekibinin İzmir’e ulaştığını ve Bayraklı’da arama kurtarma çalışmalarına başladığını açıkladı.

Bölgeden edinilen bilgilere göre ayrıca Tüprag Efemçukuru Altın Madeni İşletmesi, Koza Altın İşletmesi ve Polyak-Eynez Kömür İşletmesi’ne bağlı Maden Arama Kurtarma Ekipleri AFAD ile koordineli şekilde deprem bölgesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Diğer taraftan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı tahlisiye ekiplerinin de hazır kıta beklediği öğrenildi. İHA Muhabirine konuşan TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, “İçişleri Bakanlığı, AFAD kriz grubu değerlendirme yapıyor. Destek talebi olursa tahlisiye ekibimiz hazır” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDoğu Biga, Kirazlı’dan Çekildiği İddialarını Yalanladı
Sonraki İçerikEkim Ayı İhracat Rakamları Açıklandı