“Madencilik Faaliyetleri İzin Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 29 Ağustos 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle; “25/5/2005 tarihli ve 2005/9013 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Madencilik Faaliyetleri İzin Yönetmeliğinin 82/D maddesinin birinci fıkrasında yer alan ‘Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı’nın görüşü alınarak İçişleri Bakanlığı tarafından yeni sınıf tayini yapılır.’ ibaresi ‘Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın görüşü alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından yeni sınıf tayini yapılır ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bildirilir.’ şeklinde değiştirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Yönetmelikteki değişiklikle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik“Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Madenciliğimizin 100 Yılı Sempozyumu” Ankara’da Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikMadencilik Faaliyetlerinde Asismik Kayma (Krip) Davranışının Etkileri
Yazı İşleri Müdürü - Maden Mühendisi / İş Güvenliği Uzmanı / Madencilik Türkiye Dergisi / Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi