Madencilik sektöründe görev yapan ve görev yapmayı planlayan kadınları bir araya getirmeyi hedefleyen “Madencilik Sektöründe Kadınlar Derneği (MSKD)” 8 Mart 2021 tarihinde, Dünya Kadınlar Günü’nde resmi olarak kuruldu.
Dernek, Türkiye madencilik sektöründe görev yapan ve görev yapmak isteyen, bu konularda çalışmak üzere eğitim gören ve görmek isteyen her eğitim düzeyindeki kadınların, teknik ve sosyal alanlarda dayanışmasını sağlamak, çalışma koşulları ve özlük haklarının cinsiyet eşitliği temelinde gelişmesi için çaba göstermek, mesleki ve sosyal yetkinliklerinin arttırılması için çalışmak ve yurt dışındaki kuruluşlar ile dernek amacında işbirliği yapmak üzere kuruldu.

Derneğin kurucuları ise şu isimler oldu: Elif Tekin Alagül, Zehra Özgür Cengiz, Banu Çolak, Esin Şişman, Mediha Kılıç, Serap Arıcıoğlu, Simge Cavunt, Yonca Yıldırım Çörtenlioğlu ve Zehra Deveci Aral.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMedeniyetin Temelindeki Metal: Bakır
Sonraki İçerikTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne Salim Arda Ermut Atandı