Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Zafer Sönmez 9 Mart 2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile görevinden alınarak yerine Salim Arda Ermut atandı.

Yayınlanan Resmî Gazete’de, 19.08.206 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 2. Maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 4. Maddeleri gereğince Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Zafer Dönmez ün görevinden alındığı ve Sönmez’den boşalan makama Salim Arda Ermut’un atandığı bilgileri yer aldı.

Salim Arda Ermut Hakkında

1980 yılında Karaman’da doğan Salim Arda Ermut, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu ve 2005 yılında İstanbul’da Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak göreve başladı. Kuruluşunda da yer aldığı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2015 yılında başkanlığa atanan Ermut kurum içerisinde Körfez ve Orta Doğu ülkelerinden Sorumlu Proje Direktörlüğü, Hindistan’dan Sorumlu Proje Direktörlüğü ve Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Başdanışmanlığı gibi görevlerde yer aldı.

Ermut, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş sürecinde Yatırım Ofisinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde konumlandırılması çalışmalarını yürüttü ve 2018 yılından Şubat 2020 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini sürdürdü.

Eylül 2018’den bu yana Türkiye Devlet Varlık Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden Ermut, bu görevinden 2020 yılının Kasım ayında ayrılmıştı.

Türkiye Varlık Fonu’nun yeni Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan Salim Arda Ermut evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektöründe Kadınlar Derneği (MSKD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kuruldu
Sonraki İçerikKörfez Döküm, Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutuyor