Madencilik, çimento ve enerji sektörleri için yüksek alaşımlı çelik döküm üretimi yapan Körfez Döküm, üretiminin %90’ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine ihraç etmeye devam etmektedir. Körfez Döküm; 2020 yılında, Rusya, Afrika, Amerika ve Uzak Doğu pazarlarına da ağırlık vererek ihracat yaptığı müşteri sayısını 400’e çıkarmıştır. Avrupa’da bulunan mühendislik merkezi, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ofisleri ve de kurduğu geniş temsilcilik sistemi ile 5 kıtada, 70 ülkeye ihracat yapmanın mutluluğunu taşımaktadır. Müşteri odaklı bakış açısıyla Körfez Döküm, farklı kıtalardaki müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarına hızla cevap vermeyi başarmakta ve bu sayede müşterileri ile ilişkilerini uzun süreli bir biçimde sürdürerek ihracat rakamlarını her geçen yıl arttırmaktadır.

Yüksek teknolojili sistemleri, fabrikalarına entegre ederek 40.000’den fazla türde ürün üreten Körfez Döküm, çevik üretim sistemleri sayesinde, tesisinin üretim süreçlerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyebilmektedir. 2019 yılında kurulan işleme tesisi sayesinde müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını Dilovası’ndaki merkez tesisinden karşılayan Körfez Döküm, bu sayede teslim sürelerini kısaltmakta ve müşteri memnuniyetini yüksek seviyelerde tutmayı başarmaktadır. Tüm dünyadaki müşterilerine aynı zamanda mühendislik ve süpervizörlük, süreç kontrol ve optimizasyonu, ekipman iyileştirme ve yedek parça tedariki gibi hizmetler de sunmaktadır. Körfez Döküm, bu hizmetleri dünyanın farklı yerlerinde bulunan mühendislik ofisleri ile de vermekte olup, müşterilerine kısa sürede çözüm önerilerinde bulunmaktadır. Bimetal parça döküm, kompozit döküm ve savurma döküm gibi kullandığı gelişmiş teknolojiler sayesinde rekabet gücünü günden güne arttırmaktadır. Aynı zamanda ürettikleri ürünlerin, kalite kontrol süreçlerine büyük önem veren Körfez Döküm için kalite, son kontrolden çok daha fazlasıdır. Kalite süreçlerini hammadde girdisi ile başlatmakta, üretim boyunca ve sevk sonrasında da devam ettirmektedir.  Körfez Döküm ailesinin her üyesi kurumsal kalite anlayışını benimsemekte ve sürdürülebilir çevre politikalarına uygun yüksek kaliteli çözümler sunmaya özen göstermektedir.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 93. sayı 42. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.