Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan 14 Eylül 2023 tarihli Kararname ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atamalar gerçekleştirildi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nde genel müdürlük makamına Arslan Narin, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne Vedat Yanık, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Muharrem Kiraz atandı.

Ayrıca aynı Kararname ile Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Hasan Hüseyin Erdoğan, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 4’üncü maddesi gereğince görevden alındı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Platformu’ndan Ortak Mesaj: “Türkiye, Küresel Büyümeden Hak Ettiği Payı Almalı”
Sonraki İçerikDijital Bir Gelecek İçin Sandvik Çözümleri
Yazı İşleri Müdürü - Maden Mühendisi / İş Güvenliği Uzmanı / Madencilik Türkiye Dergisi / Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi