Türkiye Madenciler Derneği, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı gibi önemli STK’larımızda ve Saim Budin Madencilik, Dedeman Madencilik gibi köklü şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev alan, yeni şirket girişimleri ile adından söz ettiren Maden Yüksek Mühendisi Umur Gençoğlu yakalandığı amansız hastalık nedeniyle 24 Ağustos 2018 tarihinde hayata gözlerini yumdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nden 1965 yılında Maden Yüksek Mühendisi olarak mezun olan, 53 yıllık meslek hayatında madencilik camiasının büyük saygısını kazanan Gençoğlu ülkemizde önemli maden projelerini ekonomiye kazandırılmasında büyük rol oynamıştı.

Sporcu kişiliği ve tenise olan büyük sevgisi ile bilinen Umur Gençoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Maden Yüksek Mühendisi Umur Gençoğlu Hakkında

Profesyonel iş hayatına Sıtkı Koçman Grubunda başladı. Sırasıyla 1978-1991 yılları arasında Saim Budin Madencilik, 1992-1996 yılları arasında Filiz Madencilik, 1996-2001 yılları arasında özel olarak mermer ve krom ocaklarında görev alan Gençoğlu, 2001 yılında Dedeman Madencilik AŞ’de Ar-Ge Direktörü olarak göreve başladı. 9 yıl boyunca Dedeman Madencilik bünyesinde başarı ile geçen kariyeri sonrasında 2010-2011 yıllarında Dedeman Madencilik Genel Müdürü olarak görev aldı. 2011-2012 yılları arasında Santek Madencilik şirketinin kurucu ortağı ve  Genel Müdürü oldu. 2012 yılı sonrasında girişimcilik ruhu ile mühendis arkadaşları ile birlikte  MEYRA Mühendislik ve Danışmanlık şirketini kurdu ve şirketin bünyesine aldıkları Kurşun Çinko maden ocağıyla ilgili çalışmalarına 2017 yılı sonuna kadar devam etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikOruç Reis Gemisi Maden Arama Çalışmalarına Karadeniz’den Başladı
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 73. Sayısı Çıktı