Devam eden Covid pandemisine rağmen Madenciliğin de aralarında bulunduğu bir çok sektörde Türkiye’ye olan yatırım talebi, 2020 yılının ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Haziran ayında düzenlenen 859 teşvik belgesi ile Türkiye’nin tarihteki en fazla teşvik belgesine ulaştığını belirtirken bu teşvik belgeleri sayesinde 15,6 milyar TL değerindeki yatırım ile 23.445 ek iş imkanı yaratılacağına dair beklentilerini paylaştı.

Varank, bu yatırımların %61’inin imalat, %20’sinin enerji, %13’ünün hizmet, %3’ünün tarım ve %3’ünün madencilik sektörlerinde olduğunu belirtti. Varank ayrıca, ülkemizin bu yılın ilk altı aylık bölümünde düzenlenen belge sayısında önceki yılın aynı dönemine kıyasla %80 artış, öngörülen istihdamda %40 artış ve sabit yatırımlarda %14 artış gerçekleştirdiğini kaydetti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMAPEG, Uç Ürün Üretimine Yönelik Tesis Kurulması Şartı ile İhaleye Çıkıyor
Sonraki İçerikCovid-19 Maden Arama Sektöründe İbreyi Aşağıya Döndürdü