Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 1 adet sahanın uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Bitlis ili dahilinde bulunan ER:3347844 sayılı (2754.73 ha.) IV. Grup maden sahasının (Pomza) uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği duyuruldu.

Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre ihalesi yapılacak sahaya ait detaylar, Maden Kanunu’nun 30’uncu maddesi kapsamında 29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren MAPEG’e ait web siteden ilan edilecek olup, başvurular ihalenin yapılacağı tarihte saat 13:30-14:00 arasında MAPEG, Atilla Şinasi Özdemir Konferans Salonu’nda İhale Komisyonu’na doğrudan yapılacak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikLYNCIS’den Maya Online Element Analizörü
Sonraki İçerikMadencilik Yatırımları Pandemiye Rağmen Artış Gösterdi