Cevher ve minerallerin kimyasal verilerini doğrudan proseste (konveyör bandında veya boru hattı üzerinde) gerçek zamanlı olarak sürekli olarak ölçebilen online element analizörleri, madenciliğin Endüstri 4.0’a geçişinde öncü uygulamalardan biri olmuştur.

Endüstriyel uygulamalardaki bilgi birikimi ve deneyimini harmanlayarak kullanan LYNCIS, üretim koşullarında kararlı ve hassas online ölçümler için MAYA analizörlerini geliştirmiştir. MAYA analizörleri güvenli LIBS teknolojisine (Lazerle Uyarılmış Analiz Spektroskopisi) sahiptir ve oldukça kolay bir kullanım ve düşük maliyetli bir bakım imkânı sunar. Ayrıca, tehlikeli iyonlaştırıcı radyasyon üretmediğinden, kullanıcılarına çevresel fayda, iş güvenliği avantajları ve parasal tasarruf sağlar. Gerçek zamanlı, kararlı ve doğru ölçümler sağlamak için LYNCIS, çok çeşitli istatiksel ve optimizasyon teknikleri kullanmaktadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYERMAM’da İki Yönetim Kurulu Üyesi Değişti
Sonraki İçerikMAPEG, Uç Ürün Üretimine Yönelik Tesis Kurulması Şartı ile İhaleye Çıkıyor