Yerbilimleri, Maden ve Metalürji Profesyonelleri Birliği’nin (YERMAM), Madencilik Türkiye dergimize yaptığı açıklamaya göre 2018 yılında gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurul’da yapılan seçimlerle göreve gelen dokuz kişilik Yönetim Kurulu’nda değişiklikler oldu.

YERMAM Kurucu Başkanı olan ve bu Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Selami Korkmaz’ın yeni kamu görevi nedeni ile Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ayrılması üzerine, Yönetim Kurulu yedek üyelerinden Halim Demirkan Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.

YERMAM kuruluşunda büyük emekleri olan aynı zamanda Altın Madencileri Dernek Başkanlığı’nı da yürüten Hasan Yücel de işlerinin yoğunluğundan ve Yönetim Kurulu çalışmalarına yeteri kadar katkı koyamamaktan dolayı, Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Yücel’in istifasının ardından yerine, Yönetim Kurulu yedek üyelerinden Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Bahtiyar Ünver geldi.

Gerçekleştirilen görev değişikliklerinin ardından YERMAM yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu Başkanı Halit Semih Demircan, Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu üyesi Halim Demirkan, üyeler Ahmet Şentürk, Prof. Dr. Bahtiyar Ünver, Prof. Dr. Atiye Tuğrul, Sevda Güner Kaya, Nuri Ceyhan, İbrahim Güney ve Prof. Dr. Abdullah Karaman.

Bilindiği üzere YERMAM, ekonomik ve teknik alanlarda işbirliğini geliştirmek, bu konularda bilgi, görgü ve karşılıklı teknolojilerden yararlanmak maksadıyla; yer bilimleri, madencilik ve metalürji alanında faaliyet gösteren yurtiçi ve yurtdışı profesyonelleri bir araya getirmek, üyeleri arasında işbirliğini geliştirmek üzere 2017 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile kuruldu. Ulusal, özel, bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir Sivil Toplum Kuruluşu olan YERMAM’ın üye, profesyonel üye, onursal üye statülerinin yanında kurumsal üye statüsü de bulunmaktadır. UMREK tarafından tanınmış olup, Profesyonel üyeleri, dünyadaki benzer standartlarda (CRIRSCO) olduğu gibi UMREK Yetkin Kişiliği ünvanı için UMREK’e önerilmektedir.

YERMAM, başta üyeleri olmak üzere, yerbilimleri, maden ve metalurji profesyonellerinin, CRIRSCO ve UMREK standartları göz önünde bulundurularak sürekli mesleki gelişimleri ile ilgili eğitim ve diğer gerekli çabaları göstermek üzere yapılandırıldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMevlüt Kaya: “Sektörün Önünü Açacak ve Büyütecek Yeni Maden Kanunu Çalışmalarının Hız Kazanmasını İstiyoruz”
Sonraki İçerikLYNCIS’den Maya Online Element Analizörü