Ülkemizde son yıllarda madencilik alanında artan olumsuz algı, yanlış bilinenler doğrultusunda gösterilen tepkiler ve halkımızın zaman zaman kötü niyetli kişilerce yönlendiriliyor oluşu neticesinde ekonomimizin lokomotifi madencilik alanında yeni projelerin hayata geçirilmesinde zorlanılmakta, hatta arama faaliyetlerinin bile gerçekleştirilmesi engellenmektedir.

Bu kapsamda halkımızı bilimsel ve resmi veriler ışığında, en doğru ve sade şekilde madencilik hakkında bilgilendirmeyi amaçladığımız www.madenprofesyonelleri.com web sitemiz hayata geçti. Ayrıca halkımızın kolay erişimi için oluşturulan www.madencilik.org adresi de bu siteye açılmaktadır.

Sitemizde maden profesyonellerinin destekleriyle halkımızdaki olumsuz şekilde yer eden madencilik imajını değiştirebilmeye katkı sağlamak istiyoruz. Zaman içerisinde oluşturulacak her türlü yazılı ve görsel materyal ile dünya standartlarında yürütülen madencilik faaliyetlerimizi halkımıza sunacak insanlarımızı çocuk, genç, yaşlı demeden düzenli şekilde bilgilendireceğiz.

Projemiz sürekli olarak gelişecek ve dinamik yapıda varlığını sürdürecektir.

Her türlü görüş, öneri ve desteğiniz için mp@madenprofesyonelleri.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı da takibe alabilirsiniz:

                                     

#madenprofesyonelleri #madencilik #madenhayattır

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMevlüt Kaya: “Madencilerin Mottosu, Sürdürülebilir Madencilik”
Sonraki İçerikFatih Dönmez: “Lityum Karbonat Tesisi Pazartesi Günü Üretime Başlıyor”