Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracaat olmayan 305 adet maden sahasının ikinci defa, hukuki durumları sona eren 74 adet maden sahasının ise ilk kez ihaleye açılacağını duyurdu.

Kurum ayrıca, 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliğinin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 3 adet küçük alan maden sahası, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında Maden Kanununun 30’ncu maddesine göre 27 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00 de ihale edileceğini de açıkladı.

Kurum tarafından duyurulan bir diğer ihale ise uç ürün üretmeye yönelik oldu. 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren Aydın-İzmir illeri dahilinde bulunan ER:3349751 sayılı (5.732,75 hektar) IV. Grup maden sahası uç ürün (Feldispat ve Kuvars) üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edilecek. Uç ürün üretme şartlı ihale, 24 Şubat 2020 tarihinde MAPEG Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Tüm ihaleler ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz:

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFatih Dönmez: “1 Ton Kömürden Hidrojen Elde Ettiğimizde Bu Bir Otobüsü 1030 Kilometre Götürebiliyor”
Sonraki İçerikEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bünyesinde “Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı” Kuruldu