Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 35 adet maden sahasını ihale edilmek üzere Maden Kanunu’nun 30. maddesine göre aramalara açılacağını duyurdu.

MAPEG ayrıca, 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliğinin 9. maddesinin 1. fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 2 adet II. Grup, küçük alan maden sahası, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında Maden Kanunu’nun 30. maddesine göre 18 Aralık 2019 tarihinde saat 14:00 da ihale edileceğini duyurdu.

Resmî Gazete’de yayınlanan 35 adet maden sahasının ihale bilgisine buradan, 2 adet II. Grup sahanın ihale bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikUlusal Maden Tatbikatı TKİ Tunçbilek İşletmesinde Gerçekleştirilecek
Sonraki İçerikBakan Varank: “Ülkemizi Altın Sektöründe Öncü Ülkelerden Biri Yapmak İstiyoruz”