Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından organize edilen ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğünün üstlendiği ulusal maden tatbikatı; Kütahya Valiliği, AFAD, UMKE, Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Tavşanlı ilçesindeki Afet Koordinasyon Kurulu’nun katılımı ile birlikte Garp Linyitleri İşletme Müdürlüğü Tunçbilek Ömerler Yer Altı Ocağı’nda 13 Kasım 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ETKB Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı’nın da canlı olarak Bakanlık Acil Durum Kriz Yönetimi Merkezinden izleyeceği tatbikat bu kapsamda ülkemizde ilk kez bu ölçekte gerçekleştirilecek. Yapılacak bu tatbikat ile Bakanlığın Soma ve Ermenek gibi yer altı kazalarının ardından insiyatif alarak yapmış olduğu çalışmalar, tatbikatlar ile acil durum bilincinin geliştirilmesi hedefleniyor.

2019 yılında ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen ‘Maden Kurtarma Yarışmasına’ da katılarak acil durumlara karşı hazırlıklara verilen önemi gösteren TKİ, kömür sektöründe faaliyet gösteren diğer üreticileri de tatbikata davet etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikZitron, Havalandırma Eğitimlerinden İlkini Çanakkale’de Gerçekleştiriyor
Sonraki İçerikMAPEG Toplam 37 Maden Sahası Ruhsatı İçin İhale Çıkıyor