Muğla ili sınırları içerisinde bulunan Er: 3371423, Er: 3372240, Er: 1112795 Ve Er: 3180767 Numaralı IV. Grup (Boksit) Maden Sahalarının Uç Ürün Üretimine Yönelik Tesis Kurulumu Şartıyla İhale Edilmesine İlişkin Şartname yayınlandı.

İhale şartnamesine göre ihaleyi kazanan firma (FİRMA) ilgili sahalardan üreteceği cevheri, yurt içinde kuracağı bir tesiste işleyerek ‘Uç Ürün’ haline getirecek. İhaleye konu olan sahalar için Firma UMREK Kodu’nda veya uluslararası tanınırlığı olan (JORC, NI 43-101 vs) bir kodda ve Yetkin Kişilerce hazırlanmış olan kaynak/rezerv raporunu ve kuracağı tesiste işlenebilecek cevher ve üretilebilecek Uç Ürün miktarını gösteren tesis kapasite ve fizibilite raporunu ihalenin onaylandığı tarihten itibaren en geç 4 yıl içinde Genel Müdürlüğe sunacak. Kurulacak tesisin ise rapor hazırlama tarihlerini kapsayacak şekilde ihale onay tarihi itibariyle 5 yıl içinde faaliyete geçirilmesi şartı bulunuyor.

15/01/2019 tarihinde 13:30-14:00 saatleri arasında MİGEM binasında yapılacak ihalenin taban bedeli 300.000 TL olarak belirlendi.

145. Grup Tesis Şartlı İhalelik Sahalar Şartnamesi için tıklayın

145. Grup İhale Edilecek Sahalar bilgisi için tıklayın

145. Grup İhale Edilecek Sahalar Koordinat Bilgileri için tıklayın

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKoza Altın, 2018’in İlk Dokuz Ayında Gelirlerinde Yüzde 50’lik Artış Kaydetti
Sonraki İçerikTMSF Yunus Emre Termik Santrali ve İlişkili Maden Sahasını Satışa Çıkardı