Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), uhdesinde bulundurduğu Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü 1,4 milyar TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı. İhale 30 Ocak 2019’da yapılacak. İhale teminatı ise 140 milyon TL olarak belirlendi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre; Adularya Enerji AŞ ile Tümsan İnşaat AŞ’nin sahibi olduğu ticari ve iktisadi bütünlük bünyesinde Yunus Emre Termik Santrali, 31 adet arsa ve maden sahası bulunuyor.

İhale konusu Adularya İktisadi ve Ticari Bütünlüğü; Eskişehir ve Kütahya’nın Gediz ilçesi sınırların içinde bulunan ticari ve iktisadi bütünlük mülkleri ile Adularya Enerji için 2055 yılına kadar tesis edilmiş üst kullanım hakkı izni ve maden ruhsatlarından oluşuyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMAPEG Uç Ürün Üretimi Şartıyla İlk İhalesinin Duyurusunu Yaptı
Sonraki İçerikUluslararası Bor Sempozyumu 17-19 Nisan 2019 Tarihleri Arasında Nevşehir’de Düzenlenecek