T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, maden ve petrol sektörünün çatı kuruluşu olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG)’nün fiili kurulumunun tamamlandığını açıkladı.

Bilindiği üzere 9 Temmuz 2018 Tarihli ve 30473 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 703 numaralı KHK ile Maden İşleri Genel Müdürlüğü ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü aynı çatı altında birleştirilerek tek bir genel müdürlük haline getirilmiş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösterecek yeni genel müdürlüğün ismi ise “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü” (MAPEG) olmuştu. Birleşme süreci yapılan açıklama ile fiilen tamamlanmış oldu.

MAPEG’e ait yeni logoyu da tanıtan Cansız, yeniden kuruluşun simgesi olarak hazırlanan MAPEG logosunda; mavi renk ile petrol sektörüne, kırmızı renk ile maden sektörüne ve yeşil renk ile de çevre duyarlılığına vurgu yapıldığını, logodaki hilaller ve yıldızın ise bayrağımızdaki Hilâl ve Yıldıza atfen oluşturulmuş olup “Milli Enerji ve Maden Politikası” kapsamında sektördeki yeniden doğuşu ve yükselişi simgelediğini aktardı.

Genel Müdürlüğün web sitesi için tıklatın.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDoğanak; Baldwin and Francis Ltd.’nin Türkiye Temsilciliğini Üstlendi
Sonraki İçerikPlanlanan Maden Kanunu Değişikliklerinin Detaylı Görüşülmesi Amacıyla Alt Komisyon Kuruldu