Metso ve Outotec, Metso Minerals ve Outotec şirketlerinin birleşmesi konusunda anlaşmaya vardı. Proses teknolojileri konusunda öncü olan iki firmanın birleşmesi ile alanında lider bir firmanın ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. Birleşme ile oluşan şirketin Metso Outotec ismini alacağı ifade edilirken anlaşma dışında tutulan Metso Flow Control şirketinin, Neles adını alarak kendi alanında faaliyetlere devam edeceği aktarıldı. Satışları toplamı 4,4 milyon dolar olan iki şirketin birleşmesi sonrası şirketin idari merkezi Finlandiya’nın Helsinki şehrinde yer alacak ve şirket Helsinki Borsasına kote olmaya devam edecek. Anlaşmanın 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Metso CEO’su Pekka Vauramo, Metso ve Outotec şirketlerinin birleşmesi ile ilgili: “Bu birleşme tüm dünyadaki müşterilerimiz, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız için değer yaratmamız adına eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Metso Outotec müşterilerimize yüksek kaliteli teknoloji, ekipman ve servis sunmanın yanında bize sürdürülebilir büyümemizi devam ettirme imkânı sunacak. Kapsamlı bir küresel temsile, tamamlayıcı imkanlara, güçlü hizmet ağına ve büyük bir kurulu tesise sahip olacağız. Bizde harika çalışanlara sahibiz. Çalışanlarımız için sektörün en yeteneklileri diyebilirim. Bu yüzden heyecan verici yolculuğumuza başlamak için Outotec personeli ile birlikte çalışmayı hevesle bekliyoruz.”

Gerçekleşen birleşmenin iki şirket açısından da bir dönüm noktasını temsil ettiğini ifade eden Outotec CEO’su Markku Teräsvasara son gelişmeler ile ilgili şunları söyledi: “Bu birleşme iki şirketin yanı sıra Outotec’in stratejik gelişimi açısından da bir dönüm noktasını temsil ediyor. İki şirketin güçlü yönlerini bir araya getirerek daha da büyük ölçekli bir oluşum ortaya çıkaran bu birleşmenin müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımıza sağlayacağı avantajlar konusunda büyük heyecan duyuyorum. Outotec, bu avantajlar için katalizör görevi görecek ilgi çekici teknoloji ve yetenek portföyüne sahiptir Metso Outotec’in bir parçası olarak Outotec ve Metso çalışanları ile birlikle yeni harika bir şirket inşa etmeyi heyecanla bekliyorum.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektörü Başkanlarından Ortak Çağrı: “Acil Önlem Alınmazsa Madencilik Sektörü S.O.S Veriyor!”
Sonraki İçerikİdare Mahkemesinden Emsal Karar!