Bu yıl 10.’su düzenlenecek MINEX – Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, 13 Eylül 2023 günü kapılarını açıyor. Maden sektörünü fuarizmir’de bir araya getirecek MINEX ile birlikte TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından organize edilen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi (IMMAT) de gerçekleştiriyor. Kongre, dünyaca ünlü Türk Akademisyen, Jeolog ve Bilim İnsanı Prof. Dr. Celal Şengör’ün de aralarında yer aldığı bilim insanı ve uzmanı bir araya getirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından TMMOB Maden Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlenen MINEX – Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı. 13 Eylül günü düzenlenecek törenle kapılarını açacak MINEX Fuarı, 16 Eylül 2023’e kadar fuarizmir’de sürecek. Fuarda; maden bulma, çıkarma işlemlerinde kullanılan son teknoloji makineler, iş makineleri, teknolojik yenilikler, yangınları önceden haber veren sistemler gibi birbirinden önemli ürünler, görücüye çıkacak. MINEX’e Türkiye’deki sektör profesyonellerinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Çin, İsviçre, Çekya, Finlandiya, İsveç, Polonya, Rusya gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi de fuarizmir’de gerçekleştiriliyor. İlgili alanlarda bilimsel ve teknik gelişmelerin, yeniliklerin tartışılacağı bir platform olacak Kongre, alanında uzman seçkin mühendis ve bilim insanları ile önde gelen üreticiler ve temsilcilerini bir araya getirecek. Kongre ile ayrıca, madencilik ve cevher hazırlama faaliyetlerinde yerli teknoloji geliştirme ve üretimin teşvik edilmesi de amaçlanıyor. Ayrıca bilişim teknolojileri, nesnelerin interneti (IoT), kablosuz ağlar, otonom araçlar, sanal gerçeklik alanında geliştirilmiş ve güncel uygulamalar, üretim verilerinin analizinde kullanılan madencilik ekipmanları ve yöntemleri, önleyici bakım çalışmalarının tanıtılması gibi ilgili alt başlıklar da kongrenin ana konularından. Kongrede; tıpkı geçmiş kongrelerde olduğu gibi birbirinden seçkin konuşmacılar, bilim insanları, sektörün temsilcileri ve bilim insanları yer alacak.

Dünyaca ünlü Türk Akademisyen, Jeolog ve Bilim İnsanı Prof. Dr. Celal Şengör de kongrede yer alacak. Maden sektöründe yüzlerce maden mühendisi yetiştiren, birçok projeye sahip, sektörün duayen hocalarından Prof. Dr. Nuh Bilgin “Maden Üretiminde Ve Tünel Açmada Kullanılan Yeni Teknolojiler” konulu sunumu ile Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Yerbilimleri ve Petrol Bölümü’nden araştırmacı Dr. Ahmad Hassanzadeh  “Flotasyon Makinelerinin Gelişimine Tarihsel, Mekanik ve Metalurjik Açılardan Pragmatik Bir Bakış” konulu sunumu ile kongrede olacak.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAMC Türkiye
Sonraki İçerikOrta Vadeli Program ile Madencilik Sektöründe Önemli Dönüşümlerin Yaşanması Hedefleniyor
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi