Son yıllarda madenciliğe karşı artan olumsuz bakış açısının değişmesine katkı sağlamak amacıyla gelecek nesilleri bilgilendirme/bilinçlendirme çabamızın bir parçası olarak yayınladığımız Minik Madenci dergisi maden şirketleri tarafından büyük ilgi gördü. Dergi şu ana kadar 28 ilimizde 15.000’in üzerinde ilköğretim öğrencisine ulaştırıldı.

Minik Madenci dergisi sektörümüzün duyarlı ve öncü şirketleri tarafından alınarak faaliyet gösterdikleri yörelerdeki ilköğretim okullarında çocuklarımıza dağıtılırken eş zamanlı olarak sektör uzmanları tarafından çocuklarımıza ilgi çekici küçük seminerler de veriliyor. Ayrıca şirketler çocuk sahibi personellerine de dergiyi dağıtıyorlar.

Dergiler çocuklarımıza ulaştırılırken bazı bölgelerde ilçe milli eğitim müdürleri ve kaymakamlar da bizzat sürece dahil olarak proje kapsamında okulları ziyaret ediyorlar.

Dergi içerisindeki hediyeli yarışmamıza katılan binin üzerindeki çocuğumuz merakla bu ay sonunda açıklanacak çekilişin sonucu bekliyorlar.

Ayrıca T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Bakanlık yetkilileri tarafından Minik Madenci dergisinin ne kadar önemli bir çalışma olduğu dile getirilerek derginin büyükşehirlerde de çocuklarımızla buluşturulması tavsiye edildi. Bu yönde de sektörümüzle iş birliği geliştirme çalışmalarımız sürüyor.

Minik Madenci dergisini dağıtan şirketlerin paylaşımlarını derlediğimiz Linkedin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sosyal sorumluluk projesine dahil olmak isterseniz aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Madencilik Türkiye Dergisi

03124821860

info@mayeb.com.tr

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikUçtan Uca Çözüm Sağlayan Çok Gelişkin Bir Platform: ArcGIS
Sonraki İçerikEge Maden İhracatçıları Birliği’nin Yeni Başkanı İbrahim Alimoğlu Oldu