esri türkiye görsel

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) konusunda dünyanın önde gelen firmalarından bir tanesi olan Esri, ülkemizde de birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalarını sürdürüyor. Madencilik sektöründe de önemli bir yere sahip CBS sistemleri konusunda Esri’nin sektöre yönelik ürünleri, hizmetleri ve avantajları üzerine Esri Türkiye Satış Yöneticisi Seçil Sualp ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Dünyada coğrafi bilgi sistemleri denilince akla ilk gelen firmanın Esri olduğunu aktaran Sualp, Esri’nin 1969’dan günümüze kadar da sektörde liderliğini sürdürdüğünü belirtirken, “Esri bu başarısını bilime, sürdürülebilirliğe, eğitime, araştırmaya ve olumlu değişimlere verdiği desteğe borçludur. Bu sayede bugün dünya genelinde, özel ve kamu kurumları olmak üzere, 60 sektörde 350.000’den fazla kurumda Esri yazılımları kullanılmaktadır. Esri, kullanıcılarıyla birlikte büyük bir bağlılık içerisindedir. Kullanıcıların yanında yer alarak, destekleyerek, en doğru çözümleri sunmaya çalışır. Bu misyonu sebebiyle gelirinin yaklaşık %30’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Esri’nin ülkeler bazında resmi distribütörler ile çalıştığını söyleyen Sualp, “Esri Türkiye, Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde pazar lideri olan Esri’nin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir. Esri Türkiye, ArcGIS teknolojisine dayalı olarak kapsamlı ürün ve çözümleri ülkemize getirerek profesyonel hizmetler, teknik destek hizmetleri ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. ArcGIS, dünyanın en güçlü haritalama ve mekânsal analitik yazılımıdır. Esri Türkiye, Esri’nin dünya çapındaki teknik destek ağı olan “Global Support” sistemine tam olarak entegredir. Esri Türkiye’nin sunduğu hizmetler gün geçtikçe artmaktadır.” şeklinde konuştu.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 102. sayı 48. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Yazıyı interaktif dergiden okumak için tıklayın.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürkiye’nin En Büyük Bakır Madeni İhalesini Port Madencilik Kazandı
Sonraki İçerikMinik Madenci Dergisi Pek Çok İlimizde Çocuklarımızla Buluştu