İsveç ve Finlandiya Büyükelçilikleri tarafından organize edilen ve Madencilik Türkiye dergisinin medya partneri olduğu “Nordic Sustainable Mining Türkiye 2023” 22 Mart 2023 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek.

Organizasyonda Türk madencilik şirketleriyle İsveç ve Finlandiyalı teknoloji şirketlerini bir araya getirerek sürdürülebilir, güvenli ve verimli madencilik çözümleri konusunda iş birliği sağlanması hedeflenirken, Nordik Sürdürülebilir Madencilik Türkiye 2023’ün odaklanacağı konular şunlar olacaktır:

Sürdürülebilirlik: Atık yönetimi, hava ve su kalitesi, enerji verimliliği ve AB Yeşil Mutabakatı’na uyum çerçevesindeki diğer sürdürülebilirlik standartları için teknolojik çözümler

İş Güvenliği: Uluslararası standartlara uyuma yönelik gelişim noktaları

Dijitalleşme: Maden operasyonlarını izleme, veri güdümlü karar verme mekanizmaları gibi verimlilik sağlayacak dijital çözümler

Elektrifikasyon: Verimliliği, güvenliği ve sürdürülebilirliği artıran inovatif elektrikli ekipmanlar

Türk madencilik şirketleri etkinlikte, madencilik sektörüne ait son gelişmeleri ve İsveçli ve Finlandiyalı şirketlerin en son teknolojik çözümlerini sunumlar ve birebir (B2B) toplantılarla yakından tanıma fırsatı bulacak.

Kayıt için etkinlik websitesini ziyaret edebilir ya da Buğra Ciniviz
(bugra.ciniviz@business-sweden.se) ile iletişime geçebilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikLojistik Problemler Çözülebilirse Ülkemiz Demir Üretimi Artabilecektir
Sonraki İçerikMadencilik Sektörü Ocak Ayı İhracatı 441 Milyon Dolar Olarak Gerçekleşti