Odaş Elektrik AŞ, uhdesinde yer alan madencilik şirketleri için çeyreklik güncellemesinde bulundu. Şirket altın, gümüş, antimuan ve kömür rezervleri mevcut olduğunu açıklarken bu rezervlerden antimuan ve kömür işletmelerinin aktif şekilde çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Şirket ayrıca, Karaağaç’ta mevcut durum itibariyle 167.486 ons gösterilmiş (Indicated) ve 180.664 ons çıkarsanmış (ınferred) olmak üzere olarak toplam 348.150 ons altın rezervi, 1.255.064 ons gösterilmiş (ındicated) ve 1.576.432 ons çıkarsanmış (Inferred) olmak üzere toplam 2.832.036 ons gümüş rezervine sahip olduğunu, metal madenciliği faaliyetlerine yönelik hazırlık çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAltınyağ Madencilik Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı
Sonraki İçerikAlkim 2022 Yılı İlk Dokuz Aylık Üretim ve Satış Rakamlarını Açıkladı